Marka Hikayeleri - Bold&Goodly

Bugüne nasıl geldiniz?

Yoğun ve dolu dolu geçen bir kurumsal hayat tecrübesinin ardından sevdiğim bir işi yapmak ve insanları mutlu edecek işe yarayan ürünler yaratmak amacıyla kurumsal hayattan ayrıldım ve bir kadın girişimi olan Bold&Goodly markasını 2018 yılında kurdum. Ticaret ile ilgili daha önce tecrübemin olmamasını bir gelişme alanı olarak gördüm ve ilk elden sıcak satış ile başlayarak, akabinde online satış ve ihracat da dahil olmak üzere ticaretin bir çok alanını deneyimledim ve markayı bugünkü haline getirdim. Bold&Goodly şu anda doğal sabun, banyo bombası, sertifikalı organik cilt bakımı serisi ve göz dolduran aksesuarları ile dolu dolu bir marka haline geldi.

 


Neden bu isim? Sizi ne harekete geçirdi?


En sık aldığım sorulardan birisi, Bold&Goodly nedir, nasıl okunur, ne anlama gelir. Markanın okunuşu ilk adımda biraz zor gelebilir kabul ediyorum, fakat kelime anlamını oldukça seviyorum. Markanın İngilizce kelime anlamı Bold yani cesur, öne çıkan, kendini gösteren demek, Goodly kelimesi ise sevimli, bol kepçe anlamlarıyla ile kalbimi çaldı. Benim deyimim ile Bold&Goodly bizler gibi cesur, öne çıkan ve bol kepçeden hem iyilik hem mutluluk sunan bir kozmetik markası. Doğal, organik, çevreci, atık karşıtı, hayvansever, vegan, cruelty-free, kimyasal karşıtı, çevreyi ve geleceğimizi destekleyen bir marka. Bu markayı öne çıkaran bu sıfatlara ek, Bold&Goodly'nin temel bir amacı var, insanlara mutluluk vermek.


Ürünlerde dikkat ettiğiniz konular, özellikler nelerdir?

 
Ürünleri üretirken en çok önem verdiğimiz nokta, ürünlerin içeriklerinin temiz olması, ve gerçekten işe yaraması. Kozmetik sektörü oldukça geniş ve doygun bir sektör. Bu sektörde yeni bir ürün yaratırken, kullanıcıyı gerçekten memnun edecek, işe yarayacak, vaadettiği tüm noktaları gerçekleştirecek ve ambalajıyla mutluluk verecek ürünler olmasına gayret ediyoruz. Organik serimiz uluslararası organik sertifikaya sahip. Lokal markalarda sertifikalı organik ürün üreten çok fazla marka bulunmuyor ve organik kelimesi çok geniş anlamlarla kullanılıyor. Bu ürünleri yaratırken buna dikkat çekmek ve gerçekten organik ürünler yaratmak için elimizden geleni yaptık.


Markanın bir gününü anlatsanız?


Küçük bir işletme olmanın en güzel yanı ekip arkadaşlarımızla hep birlikte aynı ortamda çalışabilmek. Her sabah erken saatlerde başlayan günümüz ilk olarak hep birlikte gerçekleştirdiğimiz kısa bir gündem toplantısı ile başlıyor. Bununla birlikte günlük sorumluluklar, siparişler, depo çıkışları, sevkiyatlar ve kargo ile dolu dolu geçen ve mümkün oldukça kahve arasını ve sohbet etmeyi eksik etmediğimiz bir gün geçiriyoruz.


Bold&Goodly kullanıcıları neden sizi tercih ediyor?


Bold&Goodly kullanıcıları ürünlerimizin ilk olarak doğal ve organik olmasından dolayı markamıza ilgi duyuyorlar. Son dönemde doğal ve organik ürünlere karşı olan algı ve istek oldukça değişti, bu doğrultuda birçok kullanıcımız bizi bu kriterleri fazlasıyla sağladığımız için tercih ediyor.

Bir başka tercih edilme sebebimiz ise ambalajlarımız. Kullanıcılarımızdan en sık aldığımız geribildirimlerden birisi paketi açtıklarında kendilerini ne kadar özel ve mutlu hissettikleri yönünde. Her bir siparişi sanki o kullanıcıya hediye ediyormuşuz gibi paketliyoruz ve tüm kullanıcılarımızın kendilerini özel hissetmelerini istiyoruz. Bunun için ayrı bir emek harcıyoruz paketleme sürecimizde. Bu da bizi diğer markalardan ayıran başka bir noktamız. Önümüzdeki dönemlerde gelecek olan yeni ürünlerimiz ile ürün çeşitliliğimizi artırarak kullanıcılarımızı mutlu etmeye devam edeceğiz.