Marka Hikayeleri - Lily's Candles

 

Bugüne nasıl geldin Ece?

Biz markayı babamla kurmuştuk, sadece keyif aldığımızdan birlikte üretmeyi vakit geçirmeyi çok sevdiğimizden.. Beton objeleri de elde babam yapardı. Kendisi inşaat mühendisiydi ve mum dökümleri de babam yapardı, ben daha çok son kontrolleri, malzeme temini, stok, PR, sipariş hazırlama alanlarındaydım. 2017'de kurduk markayı ancak öncesindeki 1 sene sadece araştırma ve denemeler ile hazırlık süreci geçirdik. 2 yıl son derece keyifle Lily’s Candles ‘ı büyüttük. Babamın aramızdan maalesef ani ayrılışı ile bir karar noktasına geldim.

Ve ben gücümü toplayıp bu emeklerimizi kenara koymak yerine tek başıma devam ederek büyütmeye karar verdim. Markamız 4 yaşında ve bugüne baktığımda istediğim çizgide ilerlediğini düşünüyorum. Yani şu anki marka konumlanmasından, edindiğimiz müşteri/dostlardan ve işbirliklerimizden, ürünlerle ilgili geri dönüşlerden son derece mutluyum. Tabii ki başka hayallerim de var ama bu bir yolculuk, uzun sürmesini diliyorum :)

Bugünkü Lily’s Candles’tan memnun olmamı da zaman telaşı olmadan sadece kaliteli bir iş ve ürün odağında olmamıza bağlıyorum. Bir de şanslarımı kendim yarattığım için bolca da emek tabi.. 

 

Neden bu isim? Seni ne harekete geçirdi? 

İsim konusu çok değerli. Birlikte büyüdüğüm, 17 yılımı paylaştığım, beni bilen herkesin Lily’i de tanımış olduğu canım köpeğim Lily'mden geliyor ismi. 10 yıldır ayrıyız ama işte bu şekilde hep ismini güzelliklerle anabiliyoruz. Bu yüzden isim arama sürecim hiç olmadı  :) 

Ürünlerde dikkat ettiğin konular? 

Üretim sürecinde ilk başladığımız günden beri en önemli konu 'doğallık'! Hiç bir kimsayal içermeyen, vegan ve doğal metaryellerden objeler ile buluşturdugumuz soluması sağlıklı mumlar üretmek hedefiyle başladık ve devam ediyoruz. Biz zanaate de çok önem veren bir markayız. El yapımı beton objeler, el tornasında üretilen mermer, ustaların elinden atölyelerde tek tek yapılan altlıklar ve kapaklar sunuyoruz. Görsel olarak da bulunduğu yeri güzelleştiren ürünler sunmak ve zanaati de unutturmamak hayalindeyiz. 

 

Markanın bir gününü anlatsan?

Markamızın 1 günlük rutini yok aslında. Tamamen o gün nasıl gelirse, talepler, satışlar, ilhamlar, hayaller nasıl yönlendirirse öyle geçiyor. Atölyede üretim yaptığımız günlerde müzik, kahve ve üretim dolu geçer. Yeni işbirlikleri vs ofis işleri ile ilgili olarak da bilgisayar başında geçer :) Bazen yoğun, bazen daha sakin geçer. Lily’s Candles ‘ın en çok sevdiğim yanı da bu; “slow design “ bir marka oluşu. Kaliteli üretimin peşinde, keyfine düşkün, keyif aldıracağı kusursuzluğu aradığı üretimler yapmak niyetinde bir marka. 

Lily's Candles

Lily's Candles kullanıcıları, neden seni tercih ediyor?

Aldığımız geri dönüşlere göre bir özet yapmam gerekirse; genelde düzenli müşterisi olan bir markayız. Aynı kokuyu sürekli alan müşterilerimiz çoğunlukta. 5 koku alternatifinden muhtemelen hepsini deneyerek kendisini en iyi hissettiği ile devam ediyorlar. 3 farklı objeden dilediklerini evlerine, ofislerine konumlandırıyorlar. Bir de sanat / zanaat / görsel konulara değer veren müşterilerde bize markanın artizan  bir duruşu olduğunu ve bunu çok sevdiklerini iletiyorlar.  

Fakat hepsinden de önemlisi temiz içerik, sağlıklı yaşam ve doğal ürün kullanıcıları tercih ediyor. Bilinçli bir kitle ile buluştuk bu benim için çok değerli.

 

Lily's Candles ürünleri için tıklayın.