Biz neden daha önce bu ürünleri kullanmadık?

neden kullanmadık

Aslında bütün hikaye bu soruyla başlıyor.

Finans ve danışmanlık sektöründe yıllarca çalışmış ikiz kardeşlerin kişisel bakım amacıyla gündelik olarak kullandıkları cilt bakım ürünlerinin içeriğindeki ağır kimyasalların, kanser, genetik mutasyon ve sorunlu doğumlara neden olduğunun farkına varmalarıyla gelişiyor hikayeleri.

 İkizlerden birinin kızında ani gelişen alerjiye çözüm ararken doğal içerikli ürünlerle tanışıyorlar. Keşfettikleri şampuanın mucizevi etkisi, doğal içerikli ürünleri derinlemesine araştırmalarını körüklüyor.


Devamında edindikleri bilgiler ise dudak uçuklatıcı.

Ortalama bir kadının, sadece bir günde kullandığı yaklaşık 12 ayrı cilt bakım ürünündeki 168 çeşit farklı içerik ile, yılda toplam 2000g (2 kg!) kimyasala maruz kaldığını öğreniyorlar.

Avrupa Birliği ve Kanada’nın 2016 yılında kozmetik endüstrisinde kullanılan 1300’den fazla kimyasalı yasakladığını öğrenmeleri üzerine, kullandıkları tüm cilt bakım ürünlerini, doğal içerikli olan, zararlı hiçbir kimyasal barındırmayan ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler ile değiştiriyorlar.

Tüm dünya, kimyasalları bir kenara bırakmaya başlamışken, içinde bulundukları kurumsal hayattaki arkadaşlarının, tıpkı kendileri gibi, bu konuları araştırmaya zaman ayıramadıklarını ve aslında ne kadar da bilmeye ihtiyaç duyduklarını fark ediyorlar.

Her zaman doğaya ve yeşile minnettar bir yaşamı prensip edinmiş olan ikizler, bu tecrübelerini, çevrelerindeki herkese ama özellikle de yoğun hayat temposunda önlerine en kolay getirilen ürünleri kullanan, başka alternatifleri olduğunu bilmeyen iş kadınlarına, annelere ulaştırmayı ve onların da yaşam kalitelerini artırmayı hedefliyorlar.

“Doğaya zarar vermeyen içerikli ve minimal seviyede atığa neden olan ürünler kullanarak hem dünyanın sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak, hem de insanların daha sağlıklı yaşamalarına azıcık da olsa destek olmak bizim için kıymetli.” diyorlar.

“Sitemizde yer alan ürünlerin ortak özelliği mi? Hepsinin, bu işe kendini adayan insanlar tarafından üretildiğini ve hiçbirinin yüksek pazarlama bütçeleri ayırmadıklarını biliyor olmamız.’’

loaverde

LoaVerde?

İspanyolca’da “şükretmek” anlamına gelen Loa kelimesini, yeşil anlamına gelen verde ile birleştirerek yeşile ve doğaya olan minnettarlıklarını bir araya getiriyorlar.

Ve LoaVerde doğuyor...